Wróć do

ORTOPEDIA DZIECIĘCA

Porada ortopedyczna niemowląt to świadczenie jakie pacjent otrzymuje w formie ustnej i pisemnej po przeprowadzeniu badania lekarskiego. Badanie lekarskie jest wstępem do podjęcia ewentualnego leczenia czy operacji. Badanie lekarskie obejmuje szczegółową rozmowę z rodzicami (tzw. wywiad lekarski) i badanie fizykalne ciała niemowlaka.

 

Porada ortopedyczna dzieci i młodzieży to świadczenie jakie pacjent otrzymuje w formie ustnej i pisemnej po przeprowadzeniu badania lekarskiego w obecności rodzica. Badanie lekarskie jest wstępem do podjęcia ewentualnego leczenia czy operacji. Pacjenci są proszeni by w dniu zgłoszenia się zachowali typowe zasady higieny i posiadali dotychczasową dokumentację medyczną (w tym wyniki badań obrazowych w formie pisemnej czy płyt CD).   

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest badaniem obrazowym jakim w pierwszej kolejności posługuje się ortopeda dziecięcy przy pierwszym badaniu dziecka. Jest bezbolesne, nieinwazyjne, i nie naraża małego pacjenta na działanie promieniowania Rtg. Trwa około 30 minut, w większości przypadków chorób stawów, więzadeł, tkanek miękkich pozwala na sprecyzowanie charakteru. Dopiero po tym badaniu zlecane jest ewentualnie diagnostyka rentgenowska (złamania i urazy kości). Pacjent otrzymuje wynik badania w postaci opisu i zdjęć skanów ( videoprinter).

© Produkcja & własność: Dr Mastej, 2022

CENTRUM ZDROWIA DR MASTEJ

 

Podmiot Leczniczy (NZOZ)

ul. Staszica 17A

38-200 Jasło

woj. podkarpackie

 

NIP: 685-19-42-320

REGON: 370430981

 

e-mail: czdm@op.pl

 

 

USŁUGI

DLA PACJENTA

Alergologia

Dermatologia

Ortopedia

Chirurgia

Okulistyka

Onkologia

Kardiologia

Ginekologia

Neurologia

Laryngologia

Urologia

Stomatologia

Laboratorium

Transport Medyczny

USG / Doppler

RTG

Diagnostyka

Abonament

Gabinety prywatne

Medycyna Pracy

Rehabilitacja

Poradnie NFZ

Lekarze specjaliści

Lekarze rodzinni

Toskania

Blog

Lekarze

Wiedza

Cenniki

Telefony

Mapy

Dane kontaktowe

Obowiązek Informacyjny RODO