Obowiązek Informacyjny RODO 

Dane kontaktowe

Mapy

Telefony

Cenniki

Wiedza

Lekarze

Blog

Toskania

Lekarze rodzinni

Lekarze specjaliści

Poradnie NFZ

Rehabilitacja

Medycyna Pracy

Gabinety prywatne

Abonament

Diagnostyka

RTG

USG / Doppler

Transport Medyczny

Laboratorium

Stomatologia

Urologia

Laryngologia

Neurologia

Ginekologia

Kardiologia

Onkologia

Okulistyka

Chirurgia

Ortopedia

Dermatologia

Alergologia

DLA PACJENTA

USŁUGI

CENTRUM ZDROWIA DR MASTEJ

 

Podmiot Leczniczy (NZOZ)

ul. Staszica 17A

38-200 Jasło

woj. podkarpackie

 

NIP: 685-19-42-320

REGON: 370430981

 

e-mail: czdm@op.pl

 

 

© Produkcja & własność: Dr Mastej, 2024

Wróć do

CHIRURGIA NACZYNIOWA

RFITT (Radio Frequency Induced Thermo Therapy ) to metoda zamykania naczyń żylnych – od wewnątrz ich światła - podwyższoną temperaturą, wytworzoną w specjalnej głowicy („sondzie”) urządzenia Celon Olympus.

 

RFITT (Radio Frequency Induced Thermo Therapy ) polega na miejscowym, ściśle wyznaczonym, podgrzewaniu tkanki ściany żylaka (żyły) do temperatury 60-80 stopni Celsjusza. Taką temperaturę wytwarza specjalna końcówka sondy urządzenia Celon, wprowadzona precyzyjnie do miejsca, które chcemy zamknąć. W temperaturze powyżej 40 st. C wszystkie białka zaczynają ulegać koagulacji (ścinają się) a woda z komórek ulega odparowaniu. Proces ten jest szybszy i skuteczniejszy w temperaturze 60-80 st. C. Podgrzanie tkanki do takich temperatur prowadzi do miejscowego obumarcia, niejako „wyparowania” fragmentu tkanek. Nie dochodzi natomiast do uszkodzenia miejsc poza zabiegiem podgrzania (termoablacji). A ponieważ nie używa się wyższych temperatur nie dochodzi do niekontrolowanych uszkodzeń typu poparzenie, czy spalenie okolicznych tkanek.

Po wprowadzeniu sondy do miejsca uprzednio zdiagnozowanego (USG, Doppler, badanie lekarskie) i ustalonego przez lekarza, wykonujący zabieg włącza na chwilę prąd bipolarny przepływający przez sondę (elektrodę) urządzenia, co podnosi temperaturę do wspomnianych 60-80 st. C. W miejscu poddanym ablacji czyli „niejako wygrzanym” dochodzi do zamknięcia światła żyły / żylaka. Czyli wyleczenia. CZYTAJ WIĘCEJ.